606 144 660     kontakt@borowkowy-raj.pl

Język strony:
Borówkowy Raj

Oferujemy szeroki wybór wczesnych odmian borówki amerykańskiej. Sadzenie i pielęgnacja nie wymagają zbyt wiele trudu, a raz posadzona roślina będzie obficie owocować przez wiele kolejnych lat. Zaletą wczesnych odmian jest szybkie dojrzewanie owoców. Wśród najbardziej popularnych odmian tego rodzaju należy wymienić Duke , Earliblue, Patriot oraz Spartan. Ta pierwsza dojrzewa już na początku lipca, dając słodkie, soczyste jagody. Zbiór owoców trwa około 2-4 tygodnie i w zależności od potrzeb należy go kilkakrotnie powtarzać. Planując uprawę borówki amerykańskiej warto zapoznać się ze specyfiką każdej z odmian. Będą się one różnić na przykład siłą wzrostu, wysokością krzewów, pokrojem, wielkością i wyglądem owoców, podatnością na przemarzanie, wymaganiami pielęgnacyjnymi czy choćby obfitością plonu. Cena borówki amerykańskiej zależna jest od wieku rośliny oraz wielkości zamówienia. Przy zakupie większych ilości sadzonek możliwa jest negocjacja ceny.

Od lat zaopatrujemy małych i większych plantatorów w zdrowe i ładnie rozkrzewione sadzonki borówki amerykańskiej, pochodzące z wykwalifikowanej szkółki znajdującej się zaledwie 5 km od wybrzeża Bałtyku. Prowadzimy ponadto kompleksowe doradztwo w zakresie uprawy i pielęgnacji wczesnych odmian tych roślin. Wierzymy, że nasza wiedza i doświadczenie będą dla Państwa przydatne i pozwolą spełnić marzenie o własnej borówkowej plantacji. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą wczesnych odmian borówki amerykańskiej dostępnych w Borówkowym Raju.

Krzewy borówki amerykańskiej

W Polsce dojrzewa jako pierwsza – już na początku lipca.

Krzewy są dość wysokie (do 160cm) i mają silne pędy. Owoce są duże lub średnie, mają delikatny miąższ i są pełne aromatycznej słodyczy. Earliblue jest odporna na mróz, dlatego polecamy ją do uprawy w rejonach chłodniejszych.


Krzewy borówki amerykańskiej

Odmiana przynosząca niezwykle obfite plony.

Bardzo duże, soczyste i lekko spłaszczone owoce pojawiają się pod koniec lipca. Krzewy osiągają wysokość do 120 cm, ale bardzo szybko się rozwijają i wymagają przycinania.


Krzewy borówki amerykańskiej

Odmiana dająca regularne obfite plony, silna i odporna na przymrozki.

Jej smakiem możemy się cieszyć już w pierwszej połowie lipca. Krzewy osiągają nawet 180 cm wysokości. Owoce są słodkie, duże, jasnoniebieskie, lekko spłaszczone. Borówki Duke wybornie smakują po chłodzeniu. Polecane w szczególności na plantacje towarowe.


Krzewy borówki amerykańskiej

Pierwsze borówki Spartan pojawiają się w II połowie lipca.

Są bardzo słodkie i soczyste. Choć odmiana nie jest zbyt plenna, to daje dobrej jakości owoce, które dobrze znoszą mechaniczne zbieranie, transport i przechowywanie