606 144 660     kontakt@borowkowy-raj.pl

Język strony:
Borówkowy Raj
Krzewy borówki amerykańskiej

W Polsce dojrzewa jako pierwsza – już na początku lipca.

Krzewy są dość wysokie (do 160cm) i mają silne pędy. Owoce są duże lub średnie, mają delikatny miąższ i są pełne aromatycznej słodyczy. Earliblue jest odporna na mróz, dlatego polecamy ją do uprawy w rejonach chłodniejszych.


Krzewy borówki amerykańskiej

Odmiana przynosząca niezwykle obfite plony.

Bardzo duże, soczyste i lekko spłaszczone owoce pojawiają się pod koniec lipca. Krzewy osiągają wysokość do 120 cm, ale bardzo szybko się rozwijają i wymagają przycinania.


Krzewy borówki amerykańskiej

Odmiana dająca regularne obfite plony, silna i odporna na przymrozki.

Jej smakiem możemy się cieszyć już w pierwszej połowie lipca. Krzewy osiągają nawet 180 cm wysokości. Owoce są słodkie, duże, jasnoniebieskie, lekko spłaszczone. Borówki Duke wybornie smakują po chłodzeniu. Polecane w szczególności na plantacje towarowe.


Krzewy borówki amerykańskiej

Pierwsze borówki Spartan pojawiają się w II połowie lipca.

Są bardzo słodkie i soczyste. Choć odmiana nie jest zbyt plenna, to daje dobrej jakości owoce, które dobrze znoszą mechaniczne zbieranie, transport i przechowywanie


Krzewy borówki amerykańskiej

Odmiana wydająca duże, pyszne i bardzo trwałe owoce o słodko-winnym smaku.

Borówki są odporne na pękanie, można je przechowywać w warunkach chłodniczych do kilku tygodni. Krzewy są wysokie (do 200 cm),  rozłożyste i owocują pod koniec lipca. Owoce można zbierać mechanicznie.


Krzewy borówki amerykańskiej

Ta odmiana borówki nie tylko wydaje słodkie i duże owoce, ale i jest dość odporna na trudne warunki atmosferyczne.

Dobrze znosi przymrozki. Krzewy są silne i wysokie (do 200 cm), a owoce  dobrej jakości, bogate w cenne witaminy. Jednak uprawa w początkowym kresie wzrostu może być kłopotliwa, gdyż krzewy mają tendencje do pokładania się.


Krzewy borówki amerykańskiej

Jedna z najbardziej plennych i najłatwiejszych w uprawie odmian.

Smakiem tych borówek cieszymy się na przełomie lipca i sierpnia. Krzewy są wysokie (do 200 cm), a owoce słodkie, kuliste z charakterystycznym białym nalotem. Silna odmiana, odporna na mróz, choroby i niedostatek wody, dlatego szczególnie polecana do uprawy na plantacji. Obficie owocuje– z jednego krzaka można zebrać od 4 do 9 kg borówek.


Krzewy borówki amerykańskiej

Wydające obfite plony odmiana, której owoce możemy smakować w I połowie sierpnia.

Borówki są bardzo duże, kuliste, lekko kwaskowe, bogate w witamy i wartości odżywcze. Luźne grona ułatwiają zbiory. Krzewy są rozłożyste i wysokie (do 200 cm), dlatego wymagają cięcia. Ze względu na niską odporność na przymrozki, polecamy sadzenie w dobrze nasłonecznionych stanowiskach.


Odmiana dorównująca wielkością owoców odmianie Chandler.

Owoce są bardzo duże z małą blizną poszypułkową z jasnoniebieskim nalotem. Odmiana plenna do 6kg z krzewu.Pora dojrzewania: przypada na drugą połowę lipca.
Przydatność odmiany: Odmiana bardzo atrakcyjna do uprawy z uwagi na plenność oraz wielkość owoców.


Krzewy borówki amerykańskiej

Jedna z nowszych odmian, charakteryzująca się największymi owocami (średnica do 35 mm).

Krzaki są raczej niższe (ok. 150 cm), ze sztywnymi pędami. Owocuje obficie, dając ogromne, jędrne i słodkie jagody. Borówki są delikatne, trudno znoszą transport i nie nadają się do dłuższego przechowywania.


Wzrost krzewu dość szybki i osiąga do 160 cm wysokości, pokrój wzniesiony a pędy sztywne.

Owoce jasnoniebieskie, duże i bardzo duże, aromatyczne oraz bardzo smaczne. Rosną w luźnych gronach i mogą długo pozostawać na krzewie nie opadając, dobrze znoszą transport. Odmiana plenna dojrzewająca na początku sierpnia


Krzewy borówki amerykańskiej

Odmiana australijska, potrzebująca dużo słońca.

Szybko wznoszące się krzewy (do 180 cm) wydają przepyszne, duże jagody. Pierwsze owoce pojawiają się w połowie sierpnia. Borówki są jędrne i wytrzymałe –  można je transportować na znaczne odległości i długo przechowywać. Polecamy do uprawy towarowej w mocno nasłonecznionych rejonach.


Krzewy borówki amerykańskiej

Bardzo duże, soczyste i słodkie owoce, które umilają nam koniec lata – dojrzewają na przełomie sierpnia i września.

Krzewy są niższe od pozostałych odmian (ok. 150 cm wysokości), rozłożyste, ale pędy sztywne i silne. Odmiana dość wrażliwa na przymrozki. Ze względu na wyjątkowe dorodne i smaczne owoce, polecamy do uprawy w ogródkach i na działkach.


Krzewy borówki amerykańskiej

Owocuje wyjątkowo obficie. Dojrzewa najpóźniej ze wszystkich odmian, ale za to dzięki niej w październiku wciąż możemy smakować pyszne borówki.

Krzewy są wysokie (ok. 200 cm), z kolei owoce średniej wielkości, o charakterystycznym słodko-kwaśnym smaku. Polecamy do uprawy w ciepłych rejonach Polski.